KONTEYNER TAŞIMACILIĞI | DERTAŞ

KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Konteyner Taşıma Hizmetleri


Konteynerler belirli kalıp ve ölçülerde oldukları için yer tasarrufu ve taşıma kolaylığı sağladıklarından konteyner taşımacılığı sıkça tercih edilmektedir. Uluslararası standartlarda yapılmış olan yük taşıma sandığı olan konteynerler hem ulusal hem de uluslararası taşımacılığa uyum sağlamaktadırlar.


Konteyner Taşımacılığı Neden Gereklidir?


Kapıdan kapıya teslimat en kolay yol olsa da uzun yollarda ve kara, deniz ve hava yollarının kullanıldığı güzergâhlarda bu mümkün değildir. İşte bu noktada devreye konteynerler girer. Belirli kalıp eve ölçülerde olan konteynerler içerisindeki mallar güvendedir. Bu yüzden yolda yapılan aktarmalarda indirme, bindirme esnasında ürünler zarar görmezler. Hem zamandan tasarruf eden hem de maliyetleri azaltan konteynerler en çok da deniz taşımacılığında tercih edilirler. Limanlardaki en önemli işlerden birinin konteyner taşımacılığı ve yükleme gibi işlerin olması da bu yüzdendir.


Konteyner Taşımacılığı Nasıl Yapılır?


konteynerler doğru kullanıldıkları takdirde herkese büyük kolaylık sağlar. Ayrıca yükler kapalı bir kutuda koruma altında olduğu için e oldukça güvenlidir. Yine de konteyner yükleme ve boşaltma esnasında dikkatli olmakta yarar vardır. Bu işin deneyimli bir firma tarafından yapılması güven ve yer tasarrufu için oldukça önemlidir. Konteynerler oldukça büyük, ağır ve hacmi geniş olan parçalar olduğu için yerleştirmesi büyük önem arz eder. Firmamız bünyesinde çalışan personeller bu konuda deneyimli ve azami dikkatlidir. Ayrıca yükleme esnasında kullanılan vinçler de tam donanımlı ve yük tipine uygundur.


Konteyner İçi Boşaltma


Konteynerler her zaman aktarma amaçlı olarak kullanılmazlar. Eğer yük limana yanaşmışsa ve burası son duraksa konteynerin boşaltılarak içindeki ürünün adrese teslimi gerekir. İşte bu noktada yine devreye firmamız girmektedir. Konteyner taşımacılığı kadar yükleme ve boşaltma işlerinde de uzman olan firmamız yükünüzü sağlam, hızlı ve zamanında boşaltacak, dilerseniz nakliye hizmetimiz sayesinde adrese teslime edecektir.

Konteyner taşımacılığının avantajlarını daha da arttırmak istiyorsanız yapmamız gereken firmamızla çalışmak. O kadar uzun yollardan sorunsuzca gelen yüklerinizin sonradan zarara uğraması gibi riskler tamamen bertaraf etmek, hızlı ve güvenilir hizmet almak niyetindeyseniz Dertaş size aradığınız hizmeti sunacaktır.